O firmie

Nasza historia

Makropol to firma rodzinna, działająca w branży ochrony od ponad 30 lat.

Pierwsze lata pracy skupiały się na świadczeniu usług zastępując straż przemysłową w największych zakładach przemysłowych w Poznaniu. Dopiero w 1997 r. po uchwaleniu ustawy o ochronie osób i mienia, otworzyliśmy się na rynek usługi ochrony dla każdego klienta komercyjnego i publicznego.

Jako pionierzy w swojej branży jako jedna z pierwszych agencji ochrony w Polsce wprowadziliśmy system ISO 9001 wydany dla usług ochrony wydany w 1999 roku. Doświadczenie nabyte w czasie pracy dla przemysłu, pozwala nam do dnia dzisiejszego wykorzystywać wiedzę zdobytą we wcześniejszych latach do wprowadzania procedur bezpieczeństwa dla każdego klienta. Niezmiennie od początku swojej działalności posiadamy własne całodobowe Centrum Monitorowania oraz uzbrojone grupy interwencyjne na terenie Miasta Poznania. Pozostajemy niezależnym i samowystarczalnym podmiotem, którego obecnym obszarem działalności jest cały kraj. Radiową posiadaną dotychczas z wydzieloną częstotliwością na Poznań, Wielkopolskie oraz cały kraj. Centrum Monitorowania to nie tylko zbieranie wydarzeń z obiektów, ale tez wsparcie dla każdego z pracowników ochrony na obiekcie w razie zagrożenia. 

Zachęcamy do prześledzenia naszej historii na osi czasu naszej firmy od początku jej powstania az po dzień dzisiejszy.
historia
1989
1995
1999
2001
2004
2007
2014
2019
2020
2021
2022
2023
1989
Założenie pierwszej spółki
1995
Powstanie Makropol sp. z o.o.
1999
Pierwszy certyfikat ISO 9001
2001
Pierwsze poświadczenie bezpieczeństwa przemysłowego
2004
Rebranding logo
2007
Otwarcie biura regionalnego we Wrocławiu
2014
Otwarcie spółki Makropol TP
2019
Pierwszy certyfikat ISO 27001
2020
Pierwszy certyfikat 45001
2021
Budowa własnej serwerowni
2022
Otwarcie biura regionalnego w Lubinie (woj. dolnośląskie)
Stworzenie grupy interwencyjnej w Lubinie
2023
Otwarcie patrolu interwencyjnego w Lubaniu
Rebranding logo
Logo MakroPol
Nasze usługi w liczbach
35
lat
doświadczenia
1064
zatrudnionych 
pracowników
ponad
500
chronionych obiektów
fizycznie

Misja i wizja

Ochrona
Agencja pracy
Usługi porządkowe
Ochrona
Nasza misja to zapewnić kompleksowe i innowacyjne rozwiązania ochrony, dzieląc się doświadczeniem w zakresie profesjonalnej usługi ochrony fizycznej z zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań systemów CCTV opartym na analizie obrazu, zdalnej komunikacji głosowej i sieciowej do zarządzania infrastrukturą. Dążymy do zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa naszym klientom, zarówno poprzez zapobieganie incydentom, jak i szybką reakcję w przypadku zagrożenia. Nasza firma opiera się na wartościach uczciwości, profesjonalizmu i innowacji, by dostarczać usługi ochrony najwyższej jakości, które spełniają i przewyższają oczekiwania klientów. Nasza praca ma na celu chronić ludzi i mienie oraz tworzyć środowisko, w którym wszyscy czują się bezpiecznie.
Agencja pracy
Prawidłowo wykonana usługa porządkowa to również bezpieczeństwo klienta rozumiane w wielu wymiarach. Kompleksowa opieka nad otoczeniem środowiska naszych klientów, dają nam szersze pole widzenia na zagadnienia związane z spełnieniem oczekiwań związanych z audytami instytucji lub firm zewnętrznych czy tez oczekiwań petentów poruszających się po Państwowych instytucjach publicznych. Dążymy do tego, aby nasza firma była znana jako partner, na którego zawsze można polegać, oraz jako wzór w zakresie innowacji, stosowania nowoczesnych narzędzi porządkowych i stosowaniu zasad zrównoważonego rozwoju w myśl dbałości o środowisko.
Usługi porządkowe
Bezpieczeństwo rozumiemy również jako zabezpieczenie zasobów jakie są potrzebne do poszczególnych procesów zachodzących u klienta. Jako pracodawca ponad 1000 osób, doskonale rozumiemy wyzwania związane z potrzebami związanymi z zatrudnianiem pracowników do pracy. Jako agencja zatrudnienia wyróżniamy się tym, że rozumiemy potrzeby naszych klientów. Nasza misja to łączenie ludzi z pracą, a dzięki obszernej bazie pracowników oraz latach doświadczeń, potrafimy sprostać nawet najtrudniejszym zamówieniom. Aby ułatwić proces rozliczenia czasu pracy naszych pracowników agencyjnych, oferujemy naszym klientom dodatkowo system zautomatyzowanego rozliczenia czasu pracy dla naszych pracowników agencyjnych, która można połączyć z systemem kontroli dostępu u klienta. Dodatkowo, system ma możliwość badania trzeźwości pracowników (posiadając przy tym stosowany certyfikat) co stanowi wartość dodaną do świadczonej usługi i bezpieczeństwa pracowników i procesów realizowanych na rzecz naszych klientów.

Polityka jakości

Podstawą stosowania polityki jakości w naszej firmie od wielu lat jest posiadany certyfikat ISO 9001 w zakresie świadczenia usług ochrony. Wraz z rozwojem spółki, spośród którego kamieniem milowym w rozwoju usług ochrony wizyjnej, jest stworzeniem własnej serwerowni oraz nowych procedur bezpieczeństwa sieciowego wdrożyliśmy i stosujemy zasady certyfikatu ISO 27001 oraz posiadamy wdrożone procedury związane z certyfikatem ISO 45001. 

Zarząd spółki, dodatkowo dba o edukację kadry kierowniczej, dokonując cyklicznych spotkań i szkoleń w zakresie zmian przepisów prawnym obowiązującym w otoczeniu branżowym. 

Makropol jest pierwszym członkiem Polskiego Związku Pracodawców Ochrona w województwie wielkopolskim, a Prezes Zarządu Makropol sp. z o.o. jest w obecnej kadencji członkiem Komisji Rewizyjnej Związku. Jako firma posiadamy rekomendację PZPO.

Wyróżniania i nagrody

Od 2012 roku jesteśmy członkiem Polskiego Związku Pracodawców Lewiatan.
W trakcie funkcjonowania firmy, byliśmy wielokrotnie odznaczani nagrodami takimi jak:
- Dobre bo Polskie,
- Gepardy biznesu,
- Nagroda Hipolita Cegielskiego.

Makropol jest również dwukrotny laureatem nagrody miesięcznika Forbes.

W roku 2012 i 2023 zostaliśmy wyróżnieni w zakresie rozwoju w dziedzinie firm w kategorii przychodów do 50 mln złotych rocznie.

CSR

Grupa Makropol zobowiązała się statutowo do realizacji Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), kładąc nacisk na wsparcie osób niepełnosprawnych, bezrobotnych oraz pozytywne oddziaływanie na lokalną społeczność. W praktyce oznacza to angażowanie się w zatrudnianie osób niepełnosprawnych, oferowanie szkoleń i pomocy dla bezrobotnych, a także inwestowanie w projekty społeczne na korzyść społeczności lokalnej. Dążymy dąży do osiągania sukcesów biznesowych jednocześnie respektując wartości społeczne, środowiskowe i etyczne, aby tworzyć trwały i pozytywny wpływ na otoczenie. Na stałe wspieramy Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszenie wsparcia Powstańców Wielkopolskich.

Sponsoring

Makropol w 2022 roku dołączył do grona sponorów głównych Turniej tenisowy Talex Open przyczyniając się do rozwoju sportu i dumnie wpływając na rozwój wielkopolski.